Na czym polega zabieg mezoterapii mikroigłowej?Mezoterapia mikroigłowa cieszy się obecnie olbrzymią popularnością. Jest to jeden z zabiegów najchętniej wybieranych przez pacjentów gabinetów medycyny estetycznej — zdecydowanie warto mieć go w ofercie także swojej kliniki. Dzięki mezoterapii mikroigłowej możliwe jest uzyskiwanie spektakularnych efektów w zakresie redukcji oznak starzenia, zniwelowania widoczności przebarwień czy płytkich zmarszczek. To właśnie dlatego tak chętnie decydują się na niego kobiety w różnym wieku, pragnące jak najdłużej zachować jędrną, naturalną twarz i ciało.

Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa przeprowadzana jest z użyciem urządzeń i akcesoriów wyposażonych w mikroigłowe głowice. Oznacza to, że takie powierzchnie pokryte są bardzo drobnymi igiełkami, które pulsują w trakcie zabiegu i w ten sposób wykonują w skórze mnóstwo malutkich nakłuć. Celem przeprowadzania takiej procedury jest pobudzenie głębszych warstw skóry do regeneracji, a także otworzenie w niej kanalików, przez które będą mogły przeniknąć specjalne preparaty pełne składników odżywczych i rewitalizujących, zwane koktajlami do mezoterapii.

Co daje mikronakłuwanie skóry?

Przesuwanie derma rollera po ciele lub zabieg z wykorzystaniem kartridżów do mezoterapii to tak zwane kontrolowane nakłuwanie skóry. Oznacza to, że w trakcie takiego procesu naskórne doznaje drobnych uszkodzeń, które — choć niewidoczne gołym okiem — stają się bodźcem, który pobudza tkankę do naprawy. Dzięki temu w poddawanym zabiegowi obszarze skóry uaktywniają się czynniki wzrostu, odnawiają się włókna kolagenu i elastyny, a skóra odzyskuje dawne napięcie, jędrność oraz gładkość.

Dzięki mikronakłuwaniu skóry możliwa jest redukcja widoczności przebarwień oraz spłycenie drobnych zmarszczek i przywrócenie skórze młodszego wyglądu. Z pomocą tego zabiegu można również skutecznie walczyć z rozstępami, bliznami potrądzikowymi czy brakiem nawilżenia skóry.

Do czego przydają się ampułki do mezoterapii?

Mezoterapia daje jeszcze lepsze rezultaty, gdy zabiegowi mikronakłuwania towarzyszy aplikacja preparatów z substancjami o nawilżającym i rewitalizującym działaniu. Tym właśnie są tak zwane koktajle do mezoterapii. Są one aplikowane na skórę podczas zabiegu, dzięki czemu powstałymi od mikroigieł kanalikami docierają do jej głębszych warstw. Preparaty zawierają bogatą gamę substancji o działaniu, które ma intensywniej stymulować procesy naprawcze skóry i pomagać osiągać oczekiwane rezultaty konkretnej procedury.

W ampułkach do mezoterapii można znaleźć takie składniki jak kwas hialuronowy, kofeina, ginko biloba (miłorząb japoński), dimetyloaminoetanol (DMAE) czy L-karnityna. Składy koktajli mogą istotnie różnić się w zależności od tego, do jakiego obszaru ciała przeznaczony jest dany preparat (dostępne są np. produkty o działaniu odmładzającym, niwelującym przebarwienia czy pobudzającym porost włosów). Ampułki do mezoterapii można znaleźć na przykład w ofercie polskiej hurtowni kosmetycznej Cosmed24.