Najlepsze muzea do odwiedzenia w Wielkiej BrytaniiW Wielkiej Brytanii znajduje się wiele wysokiej jakości muzeów, które obejmują wiele tematów, od sztuki i architektury po historię naturalną. Sama ich ilość może być przytłaczająca, więc poniżej przedstawiamy listę najlepszych z nich, które warto odwiedzić będąc w Wielkiej Brytanii. Jeśli planujesz podróż do Wielkiej Brytanii w najbliższym czasie, upewnij się, że zostawisz sobie dużo czasu na zajęcia poza zwiedzaniem. Kraj ten jest pełen naturalnego piękna, historycznych miejsc i innych ciekawych rzeczy do zobaczenia. A jeśli dobrze zaplanujesz swoje wakacje, możesz zmieścić w nich także wiele wizyt w muzeach. Wielu podróżnych uważa, że wakacje w mieście są doskonałą okazją do odwiedzenia tych historycznych miejsc i jednocześnie nauczenia się czegoś nowego o okolicy i jej kulturze. Jeśli potrzebujesz inspiracji, gdzie warto odwiedzić muzeum, to mamy dla Ciebie listę 5 najlepszych muzeów w Wielkiej Brytanii.

British Museum

British Museum jest jednym z najbardziej popularnych muzeów w Londynie. Posiada ponad trzy miliony artefaktów w swojej kolekcji, obejmujących tysiące lat i reprezentujących kultury z całego świata. Kolekcja muzeum obejmuje takie ikoniczne przedmioty jak kamień z Rosetty, zestaw szachowy Lewisa i anglosaski hełm z Sutton Hoo. Znajduje się tu również wiele dzieł brytyjskich artystów i architektów, takich jak rzeźby Henry'ego Moore'a czy rysunki architektoniczne Inigo Jonesa. British Museum jest największym muzeum w Wielkiej Brytanii pod względem wielkości kolekcji i jest otwarte dla publiczności od 1753 roku. Z tak dużą ilością do zwiedzania, jest to jedno z najlepszych muzeów w Wielkiej Brytanii i obowiązkowe miejsce dla każdego odwiedzającego Londyn.

Tate

The Tate to grupa czterech głównych muzeów sztuki w Wielkiej Brytanii, które są poświęcone sztuce nowoczesnej i współczesnej. Powstała ona na początku XX wieku jako kolekcja sztuki kupca Sir Henry'ego Tate'a. Obecnie muzea są własnością rządu brytyjskiego i są zarządzane przez Tate Britain, jedno z czterech muzeów. Tate Modern jest najbardziej znanym z czterech muzeów i szczególnie popularnym wśród turystów. Jest to właściwie przekształcona elektrownia na Tamizie i mieści ogromną kolekcję sztuki nowoczesnej, rzeźb i instalacji. Tate Britain jest również bardzo popularnym muzeum sztuki i mieści największą kolekcję sztuki brytyjskiej na świecie. Trzecim muzeum w grupie Tate jest Tate Liverpool, które jest domem dla różnorodnej sztuki nowoczesnej i współczesnej, w tym największej zewnętrznej wystawy prac Boba Dylana. Ostatnim muzeum w grupie jest Tate St Ives i jest najmniejszym z czterech, ale wciąż interesującym miejscem do odwiedzenia.

Galeria Narodowa

Galeria Narodowa to historyczne muzeum sztuki znajdujące się na Trafalgar Square w Londynie. Jego kolekcja składa się z ponad 2300 dzieł sztuki i jest również siedzibą Narodowej Galerii Portretów. Galeria Narodowa jest jednym z najważniejszych muzeów na świecie i mieści dzieła sztuki od niektórych z najbardziej wpływowych artystów, zarówno brytyjskich, jak i międzynarodowych. Kolekcja obejmuje szeroki zakres sztuki, w tym obrazy, rysunki, grafiki, rzeźby i fotografie. Najsłynniejszym dziełem sztuki w Galerii Narodowej jest prawdopodobnie obraz Leonarda da Vinci "Dama z łasiczką". Galeria jest otwarta dla publiczności, a jej zwiedzanie jest bezpłatne i jest kolejnym muzeum, które należy odwiedzić będąc w Londynie.