Dlaczego on ma batoniki? - Przewodnik dla początkujących jak schudnąćUtrata wagi może wydawać się najtrudniejszym elementem utrzymania zdrowia. Badania pokazują, że utrzymanie prawidłowej wagi jest jednym z najtrudniejszych sposobów na zachowanie dobrej kondycji i zdrowia. Jeśli próbujesz utrzymać swoją wagę w ryzach, zapoznaj się z poradami ekspertów na temat tego, jak możesz zacząć się odchudzać. Różne osoby mają różne powody, dla których chcą schudnąć, ale istnieją pewne uniwersalne zasady, jeśli chodzi o zrzucenie tych ostatnich kilogramów. Utrata wagi wymaga zmniejszenia spożycia kalorii z pożywienia i zwiększenia wydatku kalorii poprzez ćwiczenia - to chyba najbardziej skomplikowany temat, jaki kiedykolwiek istniał! Jeśli jednak będziesz postępować krok po kroku, przekonasz się, że nie jest to wcale takie trudne.

Wprowadzaj małe zmiany do swojej diety

Kiedy po raz pierwszy próbujesz schudnąć, najlepiej jest wprowadzać tylko niewielkie zmiany w diecie. Te niewielkie zmiany powinny pomóc w stopniowym zmniejszaniu ilości przyjmowanych kalorii i zwiększaniu ich wydatkowania. Najważniejsze jest wyrobienie sobie nawyku spożywania zdrowej żywności. Osoby starające się schudnąć powinny opracować plan żywieniowy dostosowany do swoich potrzeb.

  • Jedz więcej warzyw i owoców - Warzywa i owoce są pełne witamin i minerałów niezbędnych dla dobrego zdrowia. Są też niskokaloryczne, co sprawia, że łatwo je włączyć do diety.

  • Ogranicz spożycie przetworzonej żywności i słodzonych napojów - Wiele przetworzonych produktów spożywczych i słodzonych napojów zawiera dużo kalorii, nie dostarczając żadnych wartości odżywczych.

  • Jedz więcej produktów pełnoziarnistych - Niektóre produkty pełnoziarniste zawierają żelazo i magnez, które są niezbędne dla dobrego zdrowia. Pełne ziarna są również niskokaloryczne, co sprawia, że można je łatwo dodać do diety.

  • Zwracaj uwagę na wielkość porcji - Wielkość porcji różni się znacznie w zależności od rodzaju żywności i napojów. Upewnij się, że jesteś świadomy, ile kalorii przyjmujesz każdego dnia. - Prowadzenie dzienniczka żywieniowego

Jaka jest średnia utrata masy ciała?

To, ile schudniesz, zależy od wielu różnych czynników, w tym od Twojego wieku, aktualnej wagi, poziomu sprawności fizycznej i diety. Eksperci radzą, by nie przejmować się zbytnio ilością utraconych kilogramów, ponieważ nie zawsze przekłada się ona na korzyści zdrowotne, jakie można uzyskać. Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się utratę około dwóch kilogramów tygodniowo. Utrata więcej niż dwóch kilogramów tygodniowo może grozić utratą masy mięśniowej, a nie tłuszczu. Z drugiej strony, tracąc mniej niż dwa kilogramy tygodniowo, możesz mieć trudności z utrzymaniem motywacji. Utrata do dwóch kilogramów tygodniowo wiąże się również z lepszymi wynikami długoterminowymi w porównaniu z szybką utratą wagi (ponad dwa kilogramy tygodniowo). Podczas odchudzania łatwo jest stracić z oczu to, jak zmienia się nasze ciało.