Blog kategorie
Ostatnie wpisy na blogu
Zabawki dla dzieci i inne pomysły na prezent

Rodzice, dziadkowie, ciocie oraz wujkowie często mają problem z wybraniem odpowiedniego prezentu dla dziecka. Maluchy bywają bardzo wymagające i wybredne. Nie wszystkim chcą się bawić i nie wszystkie zabawki dla dzieci sprawiają im taką samą radość. Co kupić dziecku, jeżeli chcemy zobaczyć na jego twarzy prawdziwy zachwyt?

Najlepsze słuchawki - które?

Słuchawki to gadżet, dzięki któremu możemy słuchać muzyki, radia, a także różnego rodzaju poradników. Umilają nam czas, a także zapewniają prywatność. Jakie są najlepsze słuchawki i przy jakich czynnościach możemy je wykorzystywać?

Gry planszowe dla dzieci na długie jesienne wieczory
Gry planszowe dla dzieci na długie jesienne wieczory

Gry planszowe dla dzieci

Ważne jest, aby w Twoim domu znalazły się gry zarówno typowe dla dzieci, jak i tak zwane gry rodzinne, czyli tak na prawdę gry planszowe dla dzieci. Każdy sklep z zabawkami oferuje szeroki wybór tego typu propozycji, dlatego nie będzie żadnych problemów ze znalezieniem wartościowych pozycji, które rozwiną wiele umiejętności i zdolności u dziecka. Dostępne są gry w różnych kategoriach wiekowych, zresztą tak samo jak puzzle dla dzieci. W końcu inne gry nadają się dla 2-latka, inne dla 5-latka, a jeszcze inne dla 10-latka. Różnią się przede wszystkim stopniem trudności.

Idealne gry planszowe dla 2-latka

Choć 2-letnie dzieci zwykle lubią układać przede wszystkim klocki drewniane, warto także wprowadzić do ich codziennej rozrywki także gry planszowe. Powinny być one proste. Dziecko nie może denerwować się, że czegoś nie rozumie lub nie umie. Gra dopasowana do wieku dziecka sprawi, że maluch będzie odczuwał przyjemność z prowadzonej rozgrywki i będzie chętnie do niej wracał.

Jedną z podstawowych gier dla najmłodszych dzieci są gry, w których zbiera się różne grzyby, jagody czy inne produkty do specjalnych koszyczków. Gracz wykonuje ruch po rzuceniu kostką. Po drodze ma do wykonania zadania. Takie gry są bardzo ciekawe, a jednocześnie rozwijające.

Gry dla 5-6-latków

Dobrze jest rozwijać poprzez gry umiejętności ruchowe dziecka. Grą, która to potrafi jest Twister. Popularna gra, w której chodzi o to, aby postawić kończyny na wylosowanym kolorze jest nie tylko zabawna, ale także pozwala na rozwijanie koordynacji ruchowej i ogólnej sprawności. Śmiechu będzie co nie miara, a wspomnienia z prowadzenia rozgrywki będą wyjątkowe.

Gry o wymiarze edukacyjnym

Jak już wspomnieliśmy na samym początku, zabawki dla dzieci powinny mieć przede wszystkim wymiar edukacyjny. Zachęcamy do kupowania gier z konkretnych dziedzin nauki, na przykład biologii, matematyki. Dostosowane do wieku dziecka pozwolą rozszerzyć jego wiedzę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl