Blog kategorie
Ostatnie wpisy na blogu
Jaki prezent dla mamy? Kilka ciekawych pomysłów

Urodziny, imieniny, a może Dzień Matki? Zastanawiasz się jaki prezent dla mamy wybrać? Chcesz sprawić radość i wywołać uśmiech na twarzy u tej najważniejszej dla ciebie osoby? Oto kilka ciekawych pomysłów, dzięki którym bez problemu wybierzesz prezent, który na pewno spodoba się twojej mamie.

Radio kuchenne - gadżet czy przydatne urządzenie?

Radio kuchenne jest przez jednych uważane za zbędny gadżet, gdyż można posłuchać radia bez konieczności zakupienia specjalnego urządzenia. Z drugiej strony w wielu kuchniach brakuje miejsca, a radio kuchenne dzięki specjalnemu przystosowaniu do montażu w miejscach typowo kuchennych rozwiązuje ten problem. Radio kuchenne – kupić czy nie kupić?

Torebki biodegradowalne w Twoim gospodarstwie domowym

Torebki biodegradowalne w Twoim gospodarstwie domowym

Torebki biodegradowalne sposobem na ekologię w gospodarstwie domowym?

W Polsce organizowanych jest coraz więcej akcji, które zwracają uwagę na to, że wprowadzając do codziennego życia proste nawyki, możemy przyczyniać się do ograniczenia wycinki lasów, zanieczyszczania rzek oraz pogarszania się jakości powietrza. Dbać o środowisko można na wiele różnych sposobów, np. przez używanie czegoś takiego jak torebki biodegradowalne.

Jak produkować mniej odpadów?

Polskie gospodarstwa domowe produkują bardzo dużo śmieci. Czym jest to spowodowane? Może kupujesz za dużo jedzenia oraz produktów codziennego użytku? Minimalizując wytwarzanie śmieci robisz wiele dla środowiska. Wydaje Ci się to niemożliwe? Kilka prostych zasad pozwoli zrealizować ten cel. Przede wszystkim:

  • przed udaniem się do sklepu zrób konkretną listę zakupów. Unikniesz niepotrzebnych wyborów,
  • w wielu sklepach produkty na wagę (szynki, sery, mięso, ryby itp.) można pakować do własnych pojemników. Nie musisz brać reklamówki czy opakowania sklepowego,
  • wybieraj dla dzieci zabawki z drewna, które są znacznie trwalsze niż produkty plastikowe,
  • ze środków codziennego użytku możesz przygotować naturalne kosmetyki, bezpieczne dla skóry i posiadające wiele pozytywnych właściwości,
  • kupuj zawsze torebki biodegradowalne.

Energooszczędne rozwiązania dla domów i mieszkań

45% Polaków korzysta z odnawialnych źródeł do produkcji energii w swoich gospodarstwach domowych. Dzięki dostępowi do nowych technologii, każdy może nie tylko oszczędzać, ale także produkować energię. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są kolektory słoneczne. Stanowią one darmowe źródło energii. Dobrze dobrany i zamontowany system fotowoltaiczny jest w stanie wygenerować oszczędności do 90% rocznie.

Wiele dla środowiska robią również deweloperzy budujący osiedla domów jednorodzinnych czy bloki. Wprowadzają m.in. centralne systemy zmiękczania wody, które pozwalają na zmniejszenie użycia detergentów i wydłużają żywotność sprzętu AGD (ekspres do kawy przelewowy nie wymaga aż tak częstego odkamieniania!). Tym samym każdy mieszkaniec może odwiedzać sklep rtv agd dużo rzadziej, bo jego urządzenia działają bez szwanku. Popularne są również stacje do mycia rowerów korzystające z wody deszczowej. Wszystkie materiały budowlane posiadają atesty jakości oraz certyfikaty antybakteryjne, co pozwala chronić faunę i florę.

Ogranicz stosowanie detergentów

Do ścieków wraz z wodą trafiają detergenty (środki czystości), które wydzielają substancje trujące, a ponadto większość znajduje się w plastikowych opakowaniach. Wystarczy, że zamienisz sklepowe produkty na chemię naturalną. Chemię, którą można wykonać z octu, sody oczyszczonej, cytryny oraz olejków eterycznych, a zmniejszysz wytwarzanie zanieczyszczeń przez gospodarstwo domowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl