Blog kategorie
Ostatnie wpisy na blogu
Torebki biodegradowalne - zadbajmy wspólnie o środowisko

Ustanowienie Międzynarodowego Dnia bez Foliówki (3 lipiec) był pierwszym krokiem do tego, aby pokazać ludziom, jak szkodliwy wpływ mają na środowisko. Od 2019 roku wszystkie reklamówki foliowe są oferowane przez sklepy odpadnie, i to za naprawdę wysokie sumy. To powinno skłonić każdego do refleksji, czy nie lepiej nabyć torebki biodegradowalne i korzystać z nich wielokrotnie, niż wydawać duże sumy na pojedyncze reklamówki, które nie dość, że szkodą środowisku, to jeszcze kosztują bardzo dużo.

Drewniana zjeżdżalnia

Zjeżdżalnia to prosta zabawka, która zapewnia niesamowitą rozrywkę dla dzieci w różnym wieku. Obecnie tego typu sprzęt można kupić za niewielkie pieniądze. Do wyboru jest kilka modeli, a największą popularnością cieszy się drewniana zjeżdżalnia.

Torebki biodegradowalne - zadbajmy wspólnie o środowisko
Torebki biodegradowalne - zadbajmy wspólnie o środowisko

Torebki, a torebki biodegradowalne

Na początek kilka statystyk, gdzie niestety nie da się zbyt wiele napisać o czymś takim jak torebki biodegradowalne. Średnio każdy z nas korzysta z reklamówki foliowej przez 25 minut, a następnie ląduje ona w koszu. Jej rozkład to od 100 do 500 lat! Przerażające jest to, że w ciągu jednej minuty na całym świecie zużywanych jest ponad milion reklamówek foliowych, a w tym samym czasie 190 tysięcy reklamówek jest wyrzucanych do kosza. Te liczby muszą robić wrażenie, dlatego Unia Europejska wprowadziła regulacje za sprawą których każdy sklep rtv agd, jak i inne punkty sprzedaży mają obowiązek podwyższyć ceny za reklamówki foliowe. Nie będą one już dostępne za darmo. Ma to zachęcić konsumentów do zakupu toreb biodegradowalnych wielokrotnego użytku.

Ekologiczne torby biodegradowalne – z czego powstają?

Dostępne w sprzedaży torby biodegradowalne są najczęściej produkowane ze skrobi roślinnej. Stanowi to znakomitą alternatywę dla plastikowych toreb, mocno zanieczyszczających planetę. Nabywając je, możesz uzyskać pewność, że torba rozłoży się w 100% i nie będzie stanowiła zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Torby biodegradowalne odznaczają się praktycznymi uchwytami i są znacznie mocniejsze niż tradycyjne, używane do tej pory reklamówki foliowe. Można do nich zapakować znacznie więcej rzeczy, jednocześnie nie martwiąc się o to, że całość rozerwie się.

Zakup bioopakowań

Reklamówki biodegardowalne, które oferuje sklep z zabawkami czy sklep zoologiczny są całkowicie bezpieczne, ekologiczne i nadają się do kompostowania przemysłowego. Wystarczy trzymać je w suchym miejscu w domu, aby zachowały na długi czas swoje właściwości i pozwalały na ponowne wykorzystanie. Materiał zaczyna rozkładać się dopiero po wyrzuceniu i odbywa się to w ciągu 9 tygodni, a nie 100 czy 500 lat, jak w przypadku tradycyjnych reklamówek foliowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl