Blog kategorie
Ostatnie wpisy na blogu
Jaki prezent dla mamy? Kilka ciekawych pomysłów

Urodziny, imieniny, a może Dzień Matki? Zastanawiasz się jaki prezent dla mamy wybrać? Chcesz sprawić radość i wywołać uśmiech na twarzy u tej najważniejszej dla ciebie osoby? Oto kilka ciekawych pomysłów, dzięki którym bez problemu wybierzesz prezent, który na pewno spodoba się twojej mamie.

Radio kuchenne - gadżet czy przydatne urządzenie?

Radio kuchenne jest przez jednych uważane za zbędny gadżet, gdyż można posłuchać radia bez konieczności zakupienia specjalnego urządzenia. Z drugiej strony w wielu kuchniach brakuje miejsca, a radio kuchenne dzięki specjalnemu przystosowaniu do montażu w miejscach typowo kuchennych rozwiązuje ten problem. Radio kuchenne – kupić czy nie kupić?

Torebki biodegradowalne - zadbajmy wspólnie o środowisko

Torebki biodegradowalne - zadbajmy wspólnie o środowisko

Torebki, a torebki biodegradowalne

Na początek kilka statystyk, gdzie niestety nie da się zbyt wiele napisać o czymś takim jak torebki biodegradowalne. Średnio każdy z nas korzysta z reklamówki foliowej przez 25 minut, a następnie ląduje ona w koszu. Jej rozkład to od 100 do 500 lat! Przerażające jest to, że w ciągu jednej minuty na całym świecie zużywanych jest ponad milion reklamówek foliowych, a w tym samym czasie 190 tysięcy reklamówek jest wyrzucanych do kosza. Te liczby muszą robić wrażenie, dlatego Unia Europejska wprowadziła regulacje za sprawą których każdy sklep rtv agd, jak i inne punkty sprzedaży mają obowiązek podwyższyć ceny za reklamówki foliowe. Nie będą one już dostępne za darmo. Ma to zachęcić konsumentów do zakupu toreb biodegradowalnych wielokrotnego użytku.

Ekologiczne torby biodegradowalne – z czego powstają?

Dostępne w sprzedaży torby biodegradowalne są najczęściej produkowane ze skrobi roślinnej. Stanowi to znakomitą alternatywę dla plastikowych toreb, mocno zanieczyszczających planetę. Nabywając je, możesz uzyskać pewność, że torba rozłoży się w 100% i nie będzie stanowiła zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Torby biodegradowalne odznaczają się praktycznymi uchwytami i są znacznie mocniejsze niż tradycyjne, używane do tej pory reklamówki foliowe. Można do nich zapakować znacznie więcej rzeczy, jednocześnie nie martwiąc się o to, że całość rozerwie się.

Zakup bioopakowań

Reklamówki biodegardowalne, które oferuje sklep z zabawkami czy sklep zoologiczny są całkowicie bezpieczne, ekologiczne i nadają się do kompostowania przemysłowego. Wystarczy trzymać je w suchym miejscu w domu, aby zachowały na długi czas swoje właściwości i pozwalały na ponowne wykorzystanie. Materiał zaczyna rozkładać się dopiero po wyrzuceniu i odbywa się to w ciągu 9 tygodni, a nie 100 czy 500 lat, jak w przypadku tradycyjnych reklamówek foliowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl