Producenci

MAXI/GUARD® Zn 4.5 Otic® 59 ml

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 88,99 zł 88.99
ilość szt.
Ocena: 0
Producent: Vetfood
Kod produktu: rec_553

Opis

Wspomaganie leczenia zakażeń zewnętrznego przewodu słuchowego.

MAXI/GUARD Zn4.5Otic

Naturalny roztwór do pielęgnacji uszu zawierający kompleks cynku i aminokwasy. Skutecznie wspomaga leczenie zakażeń zewnętrznego przewodu słuchowego wywołanych przez grzyby Malassezia. Zn4.5Otic może być stosowany jako terapia uzupełniająca w stosunku do standardowej terapii antybiotykami i steroidami. Łatwe dozowanie dzięki wbudowanemu aplikatorowi i konsystencji. Zaleca się podawanie 5-8 kropli do ucha.

WSKAZANIA

pomaga w wielu problemach usznych związanych z zapaleniem ucha zewnętrznego

eliminuje problemy z uszami wspomagając leczenie przewodu słuchowego

skutecznie wspomaga leczenie zakażeń zewnętrznego przewodu

słuchowego wywołanych przez Malassezia

pomaga zapobiegać nawrotom w przewlekłych schorzeniach uszu działa przeciwświądowo.

By osiągnąć najlepsze wyniki należy przemyć uszy przed rozpoczęciem leczenia. W trakcie leczenia stosować 1 do 2 razy dziennie, profilaktycznie stosować do 3 razy w tygodniu. Preparat MAXI/GUARD Zn4.5Otic z kwasem borowym i kompleksem cynku pomaga przywrócić prawidłowe działanie naturalnych mechanizmów obronnych wspomagając gojenie uszkodzonego nabłonka uszu. Przywrócenie integralności nabłonka pomaga w zahamowaniu wystąpienia wtórnych infekcji, co pozwala na zredukowanie zastosowania antybiotyków i steroidów. Produkt może być bezpiecznie stosowany w przypadku przerwania błony bębenkowej; jest całkowicie bezzapachowy, nie jest oleisty czy tłusty co czyni go bardzo odpowiednim do zastosowania u zwierząt domowych. Preparat ten może być również bezpiecznie stosowany podczas długotrwałego leczenia podtrzymującego. Kwas borowy w połączeniu z kompleksem cynku i aminokwasami jest bardzo skuteczny w przypadkach zapalenia ucha wywołanego grzybem Malassezia zazwyczaj powiązanym z alergicznymi chorobami uszu.

Prawidłowa pielęgnacja rozpoczyna się u lekarza weterynarii

- Oczyszcza chroniczne zapalenie ucha z zakażeniem drożdżami

- Bezpieczne stosowanie przy przerwanej błonie bębenkowej

- Bezpieczny i skuteczny podczas długoterminowego leczenia podtrzymującego

- Niweluje świąd

- Łagodzi, oczyszcza i przywraca do normalnego stanu uszy z problemami

- Niski poziom występowania pieczenia

- Bez antybiotyków / steroidów

- Nie zaburza wyników testów alergologicznych

- Nie jest oleisty / tłusty

- Bezpieczny dla zwierząt w ciąży.

Zn4.5Otic

Polecany dla ras podatnych na zakażenia grzybicze: dalmatyńczyków, pudli, jack russell terrierów, yorkshire terrierów, kotów perskich.

Porady Zapalenie ucha zewnętrznego można rozpoznać za pomocą objawów takich jak przykry zapach z ucha, swędzenie i drapanie lub pocieranie uszu, zaczerwienienie małżowiny ucha..

Jakie są pierwotne przyczyny zapalenie ucha zewnętrznego?

Choroby uszu u zwierząt domowych są głównie wywoływane przez bakterie (choroba atopowa, pożywienie), pasożyty zewnętrzne (świerzb uszny), ciała obce, zaburzenia hormonalne czy polipy w przewodzie słuchowym. Choroby alergiczne stanowią najbardziej powszechna przyczynę zapalenia ucha zewnętrznego.

Jakie inne ważne czynniki powodują komplikacje?

Zapalenie ucha zewnętrznego jest często związane z przerostem bakterii i/lub drożdży, które nie stanowią pierwotnej przyczyny, lecz są czynnikiem powodującym komplikacje. Nadmierna wilgoć oraz predyspozycje dziedziczne także mogą wywoływać niepożądane efekty. Przez miesiące czy lata zapalenie ucha zewnętrznego może być jedynym objawem alergii.

Jak można zapobiegać zapaleniu ucha zewnętrznego?

Należy badać uszy zwierzęcia co tydzień, sprawdzając je pod katem przykrego zapachu, nadmiernej wydzieliny czy zaczerwienienia. Korzystając ze wskazówek lekarza weterynarii, należy w razie konieczności czyścić uszy, używając zatwierdzonego weterynaryjnego środka czyszczącego. Nie należy używać patyczków z bawełnianymi końcówkami i wkładać ich do przewodu słuchowego. Zaleca się stosować środek osuszający taki jak kwas borowy.

Jaka role odgrywa grzyb Malassezia w zapaleniu ucha

zewnętrznego?

W 50-89% przypadkach zachorowania na zapalenie ucha zewnętrznego występuje przerost drożdży co powoduje przykry zapach. Mała ilość komórek drożdży w przewodzie słuchowym jest stanem normalnym i akceptowalnym. W warunkach nadmiernej wilgoci, nadmiernego ciepła, zmian pH i nadmiernego nagromadzenia wosku liczba komórek drożdży i bakterii zdecydowanie wzrasta, co prowadzi do zapalenia. Taki stan pozostawiony bez leczenia może wywołać trwałe uszkodzenie lub chorobę.

MAXI/GUARD Zn4.5Otic™ jest preparatem bezzapachowym, nie pozostawiającym plam, który zwalcza chroniczne zapalenia ucha zewnętrznego z zakażeniem drożdżami i gronkowcem złocistym (Staphylococcus aureus).*

* - Mendelsohn CL, et al. E_cacy of Boric-Complexed Zinc and Acetic-

-Complexed Zinc Otic Preparations for Canine Yeast Otitis Externa. J.

Am. An. Hosp. Assn. (JAAHA) 2005; 41:12-21.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl