Opcje przeglądania
Promocja
Producenci

Preparaty dentystyczne dla zwierząt

Przestrzeganie higieny jamy ustnej zwierząt jest niezwykle ważne. Ten obowiązek spoczywa na każdym rozsądnym właścicielu. Dostęp do produktów, dzięki którym jest to możliwe umożliwia sklep zoologiczny. Można w nim znaleźć wszystko, co jest niezbędne, aby zęby zwierzaka były zdrowe i silne.

Choroby zębów u zwierząt

Zarówno u ludzi, jak i u zwierząt brak właściwiej higieny jamy ustnej może być przyczyną rozwoju choroby zębów lub przyzębia. U pupili zaczyna pojawiać się osad, płytka nazębna, kamień nazębny, a następnie haliktozy. Nie należy do takiej sytuacji dopuścić, ponieważ zwierzę może stracić wtedy wszystkie zęby. Początkowe zmiany w jamie ustnej zwierzęcia nie są widoczne gołym okiem. Dlatego też warto zadbać o regularne kontrole u weterynarza, które mogą zaalarmować właściciela, że z uzębieniem pupila dzieje się coś złego. Wtedy należy odwiedzić sklep dla zwierząt, aby kupić odpowiednie produkty do higieny jamy ustnej. Zahamują one rozwój baterii i przywrócą właściwy wygląd zębom. Trzeba jednak pamiętać, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto wybierać takie produkty, dzięki którym zwierzę będzie mogło regularnie czyścic zęby i dbać o ich stan. Dzięki temu nie będzie miało najmniejszych problemów z zębami ani przyzębiem.

O higienę jamy ustnej zwierzaka dba również właściciel

Obowiązek dbania o higienę jamy ustnej u zwierząt spoczywa również na właścicielach. Polecane są także specjalne suche karmy dentystyczne oraz gryzaki stomatologiczne dla zwierząt. Można także stosować preparaty odkażające dziąsła. Dzięki nim jama ustna zwierzęcia będzie w nienagannym stanie.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl