Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Promocja
Producenci

Legowiska dla zwierząt domowych

Zwierzę, tak samo jak człowiek zasługuje na odpoczynek w odpowiednich, komfortowych warunkach. Kupując dla swojego pupila dobrej jakości legowisko, zwierzę będzie mogło się wyspać, odpocząć, a tym samym będzie chętne do zabawy.

Wybór odpowiedniego legowiska

Wybierając legowisko, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wielkość zwierzęcia. Legowisko nie może być ani za małe, ani za duże. Specjaliści zalecają, aby wybierać legowisko o 20 cm większe niż długość psa, który znajduje się w naszym domu. Oczywiście dużo trudniej jest wybrać miejsce do spania dla szczeniaka. Trzeba tutaj przygotować się na to, że za pewien czas ponownie trzeba będzie odwiedzić sklep zoologiczny, gdy psiak podrośnie. Trzeba pamiętać, że legowisko musi być dopasowane do wielkości, jak i rasy psa. Im większe zwierzę, tym więcej przestrzeni potrzebuje, aby swobodnie się rozłożyć. Mniejsze potrzeby mają natomiast mniejsze psiaki. Potrzebują one jednak tak samo jak duże psy komfortowych warunków i o tym aspekcie za każdym razem trzeba pamiętać.

Jaki kształt legowiska dla zwierząt?

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest kształt legowiska dla zwierząt. Dostępne w sprzedaży są posłania okrągłe, prostokątne, zamknięte i otwarte. Wybierając konkretne, pamiętajmy przede wszystkim o wygodzie zwierzęcia. Wyobraźmy sobie, do którego z legowisk pupil łatwiej wejdzie. To najlepsza sugestia. Jeżeli chodzi o materiał, z którego legowisko powinno zostać wykonane, to należy kierować się zasadą, że powinien on być wytrzymały. Do tego musi bezpieczny dla zwierzęcia oraz łatwy w utrzymaniu w czystości. Profesjonalny sklep dla zwierząt tylko takie legowiska ma w swojej sprzedaży.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl