Producenci

Ekspres do kawy

Poczujesz różnicę, jeżeli kawa w Twoim domu będzie przygotowywana przez ekspres do kawy. Do wyboru są dwa rodzaje: ekspres do kawy przelewowy lub ciśnieniowy. Szukając odpowiedniego, optymalnego rozwiązania, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na temat zaparzania.

Popularność ekspresów do kawy

Przez długie lata największą popularnością cieszyły się ekspresy przelewowe. Ich działanie jest bardzo proste, ponieważ odbywa się w podobny sposób, co przy użyciu czajnika i kawy, ale na szerszą skalę. Znajdująca się w zbiorniku woda jest podgrzewana, a następnie przepuszczana przez zmieloną kawę wsypaną do papierowego filtra. Kawa przygotowywana w ten sposób, zawiera dużą ilość kofeiny. Najwięcej możliwości daje obecnie jednak ekspres wysokociśnieniowy. Urządzenie posiadające 19 barów pozwala na zaparzenie kawy szybko, a w dodatku ziarna zapewniają znakomite doznania smakowe każdemu smakoszowi. Przy użyciu tego urządzenia będziesz w stanie przygotować różne rodzaje kawy m.in. cappuccino i latte. Kupując ekspres do kawy, zwróć uwagę na to, jakie zadania trzeba będzie wykonać, aby utrzymać go w czystości oraz odpowiednim działaniu. Warto zwrócić także uwagę na sposób filtrowania, możliwości wymiany filtrów, a także odkamienianie urządzenia. To wszystko wpływa na smak przygotowywanego napoju. Zwykle w profesjonalnych ekspresach używane są filtry węglowe.

Najlepsza kawa

Mając w swoim posiadaniu dobrej jakości ekspres do kawy, będziesz w stanie przygotować napój, który będzie smakował w wyjątkowy sposób, i to pod każdym względem. Warto stawiać na urządzenia wysokiej jakości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl