Blog kategorie
Ostatnie wpisy na blogu
Torebki biodegradowalne - zadbajmy wspólnie o środowisko

Ustanowienie Międzynarodowego Dnia bez Foliówki (3 lipiec) był pierwszym krokiem do tego, aby pokazać ludziom, jak szkodliwy wpływ mają na środowisko. Od 2019 roku wszystkie reklamówki foliowe są oferowane przez sklepy odpadnie, i to za naprawdę wysokie sumy. To powinno skłonić każdego do refleksji, czy nie lepiej nabyć torebki biodegradowalne i korzystać z nich wielokrotnie, niż wydawać duże sumy na pojedyncze reklamówki, które nie dość, że szkodą środowisku, to jeszcze kosztują bardzo dużo.

Drewniana zjeżdżalnia

Zjeżdżalnia to prosta zabawka, która zapewnia niesamowitą rozrywkę dla dzieci w różnym wieku. Obecnie tego typu sprzęt można kupić za niewielkie pieniądze. Do wyboru jest kilka modeli, a największą popularnością cieszy się drewniana zjeżdżalnia.

Eko zabawki dla dzieci
Eko zabawki dla dzieci

Eko zabawki początkiem edukacji ekologiczne dzieci

Od najmłodszych lat należy kształtować w dzieciach dobre nawyki np. poprzez eko zabawki. Nie chodzi tylko o dbanie o higienę, schludny ubiór, ale także o świadomość społeczną. Wychowując dziecko w ekologicznym duchu, stworzysz nowe pokolenie, które będzie dbało o planetę i troszczyło się o to, aby nie była ona w dalszym ciągu zaśmiecana. Pierwszym krokiem do tego, aby uświadamiać dziecko, jak ważna jest jakość produktów, jak i materiał, z którego zostały one wykonane są zabawki. Jeżeli dziecko będzie miało do zabawy klocki drewniane, a nie plastikowe, wyczuje różnicę miedzy tymi produktami. Nie będzie chciało mieć w swoim posiadaniu zwykłej zjeżdżalni, ale jego marzeniem będzie drewniana zjeżdżalnia.

Ekologiczne zabawki z drewna

Dużą grupę zabawek ekologicznych stanowią te wykonane z drewna. Kiedyś kojarzyły się z biednymi rodzinami, których nie było stać na zakup pięknych i kolorowych zabawek dla dzieci. Dziś są wyrazem największej mody, jak i troski o środowisko. Najczęściej są one wykonywane ręcznie, dlatego są jedyne w swoim rodzaju. Nie zawierają żadnych toksyn, ani niebezpiecznych barwników, dlatego dziecko w każdym wieku może się bez przeszkód nimi bawić.

Dużą zaletą zabawek drewnianych jest także ich trwałość. Kilka pokoleń będzie mogło wykorzystać zabawki z drewna, ponieważ nic złego się z nimi nie stanie. Większość drewnianych produktów, którymi dziecko nie będzie chciało już się bawić, można poddać recyclingowi.

Inne zabawki z drewna

A jakie są najpopularniejsze drewniane zabawki? Zdecydowanie konie na biegunkach, puzzle dla dzieci oraz klocki.

Dlaczego warto kupować dzieciom ekologiczne zabawki?

  • Wszystkie eko zabawki są wykonywane z materiałów bezpiecznych dla dzieci, jak i dla środowiska.
  • Nie ma żadnych problemów z poddaniem ich recyclingowi.
  • Producenci tworzący zabawki ekologiczne muszą przestrzegać najwyższych standardów, dlatego nie ma tutaj mowy o dodawaniu szkodliwych substancji. Wszystko jest kontrolowane w niezwykle restrykcyjny sposób.
  • Zabawki ekologiczne kształtują w dziecku dobre nawyki związane z dbaniem o środowisko.

Odwiedzając sklep z zabawkami, wybieraj tylko ekologiczne propozycje dla swoich dzieci.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl