Blog kategorie
Ostatnie wpisy na blogu
Jaki prezent dla mamy? Kilka ciekawych pomysłów

Urodziny, imieniny, a może Dzień Matki? Zastanawiasz się jaki prezent dla mamy wybrać? Chcesz sprawić radość i wywołać uśmiech na twarzy u tej najważniejszej dla ciebie osoby? Oto kilka ciekawych pomysłów, dzięki którym bez problemu wybierzesz prezent, który na pewno spodoba się twojej mamie.

Radio kuchenne - gadżet czy przydatne urządzenie?

Radio kuchenne jest przez jednych uważane za zbędny gadżet, gdyż można posłuchać radia bez konieczności zakupienia specjalnego urządzenia. Z drugiej strony w wielu kuchniach brakuje miejsca, a radio kuchenne dzięki specjalnemu przystosowaniu do montażu w miejscach typowo kuchennych rozwiązuje ten problem. Radio kuchenne – kupić czy nie kupić?

Eko zabawki dla dzieci

Eko zabawki dla dzieci

Eko zabawki początkiem edukacji ekologiczne dzieci

Od najmłodszych lat należy kształtować w dzieciach dobre nawyki np. poprzez eko zabawki. Nie chodzi tylko o dbanie o higienę, schludny ubiór, ale także o świadomość społeczną. Wychowując dziecko w ekologicznym duchu, stworzysz nowe pokolenie, które będzie dbało o planetę i troszczyło się o to, aby nie była ona w dalszym ciągu zaśmiecana. Pierwszym krokiem do tego, aby uświadamiać dziecko, jak ważna jest jakość produktów, jak i materiał, z którego zostały one wykonane są zabawki. Jeżeli dziecko będzie miało do zabawy klocki drewniane, a nie plastikowe, wyczuje różnicę miedzy tymi produktami. Nie będzie chciało mieć w swoim posiadaniu zwykłej zjeżdżalni, ale jego marzeniem będzie drewniana zjeżdżalnia.

Ekologiczne zabawki z drewna

Dużą grupę zabawek ekologicznych stanowią te wykonane z drewna. Kiedyś kojarzyły się z biednymi rodzinami, których nie było stać na zakup pięknych i kolorowych zabawek dla dzieci. Dziś są wyrazem największej mody, jak i troski o środowisko. Najczęściej są one wykonywane ręcznie, dlatego są jedyne w swoim rodzaju. Nie zawierają żadnych toksyn, ani niebezpiecznych barwników, dlatego dziecko w każdym wieku może się bez przeszkód nimi bawić.

Dużą zaletą zabawek drewnianych jest także ich trwałość. Kilka pokoleń będzie mogło wykorzystać zabawki z drewna, ponieważ nic złego się z nimi nie stanie. Większość drewnianych produktów, którymi dziecko nie będzie chciało już się bawić, można poddać recyclingowi.

Inne zabawki z drewna

A jakie są najpopularniejsze drewniane zabawki? Zdecydowanie konie na biegunkach, puzzle dla dzieci oraz klocki.

Dlaczego warto kupować dzieciom ekologiczne zabawki?

  • Wszystkie eko zabawki są wykonywane z materiałów bezpiecznych dla dzieci, jak i dla środowiska.
  • Nie ma żadnych problemów z poddaniem ich recyclingowi.
  • Producenci tworzący zabawki ekologiczne muszą przestrzegać najwyższych standardów, dlatego nie ma tutaj mowy o dodawaniu szkodliwych substancji. Wszystko jest kontrolowane w niezwykle restrykcyjny sposób.
  • Zabawki ekologiczne kształtują w dziecku dobre nawyki związane z dbaniem o środowisko.

Odwiedzając sklep z zabawkami, wybieraj tylko ekologiczne propozycje dla swoich dzieci.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl