Najlepsze karty graficzne na każdy budżet można znaleźć czytając nasz przeglądWszystkie wymienione przez nas karty są wystarczająco wydajne, aby poradzić sobie z najnowszymi grami na najwyższych ustawieniach. Jeśli chcesz grać w najnowsze gry na wysokiej klasy komputerze, będziesz potrzebował potężnej karty graficznej, takiej jak GTX 1080. Jeśli chcesz grać na komputerze z niskim budżetem, możesz wybrać tańszą kartę graficzną, taką jak RX 550.

Najlepsza cenowo karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1030

GTX 1030 to świetna cenowo karta, która może uruchamiać gry na wysokich ustawieniach. Jest to dobry wybór, jeśli chcesz grać w esporty, takie jak League of Legends czy Overwatch, przy ograniczonym budżecie. GeForce GTX 1030 to dobrej jakości karta graficzna, która poradzi sobie z wieloma nowoczesnymi grami w wysokich ustawieniach. Nie jest ona na tyle wydajna, by poradzić sobie z najnowszymi grami na najwyższych ustawieniach, ale jest w stanie uruchomić wiele nowoczesnych gier na wysokich ustawieniach. GTX 1030 jest mniej więcej tak samo wydajny jak RX 550, ale może kosztować mniej. Karty GTX 1030 można znaleźć już za 80 dolarów.

Najlepsza karta graficzna ze średniej półki: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti

Jeśli chcesz grać w nowoczesne gry na wysokich ustawieniach, GTX 1050 Ti jest świetną kartą. Jest to nasza najwyższa rekomendacja dla większości osób chcących zbudować komputer do gier. GTX 1050 Ti to potężna karta graficzna, która poradzi sobie z wieloma nowoczesnymi grami w wysokich ustawieniach. Nie będzie obsługiwać najnowszych gier na najwyższych ustawieniach, ale może uruchomić wiele nowoczesnych gier na wysokich ustawieniach. GTX 1050 Ti to doskonały wybór dla większości graczy, którzy chcą grać w gry na wysokich ustawieniach. Można ją znaleźć już za 150 dolarów.

Najlepsza karta graficzna z wyższej półki: Nvidia GeForce GTX 1080

GTX 1080 to najlepsza karta graficzna dla poważnych graczy. Poradzi sobie z każdą grą na najwyższych ustawieniach, w tym z najnowszymi tytułami esportowymi. Powinieneś zdobyć kartę GTX 1080, jeśli chcesz grać w gry na maksymalnych ustawieniach, zwłaszcza jeśli chcesz grać w najnowsze gry esportowe na ich najwyższych ustawieniach. GTX 1080 to najpotężniejsza karta graficzna, jaką można dostać do komputera do gier. Jest bardzo drogi i wymaga potężnego systemu chłodzenia, ale poradzi sobie z każdą grą przy maksymalnych ustawieniach. GTX 1080 kosztuje zazwyczaj od 450 do 600 dolarów.